U15 má za sebou Úspěšný Akademie Cup

U15 má za sebou Úspěšný Akademie Cup

Vladimír Vyrobik
30.06.2022
Ostrava

Vítězem 4. ročníku Akademie Cupu se stali fotbalisté Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje. Ti ve finále dokázali po tuhém boji zvítězit nad RFA Moravskoslezského kraje 2:1.

Finálový den začal zápasy o sedmé a páté místo. Sedmé místo uhrála RFA Jihomoravského kraje, která dokázala jednoznačně vyhrát

nad RFA Vysočina 5:0. Páté místo pak získala RFA Pardubického kraje po výhře 3:2 nad RFA Ústeckého kraje.

Zápas o třetí místo pak přinesl velké drama. Lépe do zápasu vstoupili fotbalisté RFA Plzeňského kraje, za které se v průběhu prvního poločasu trefil Putera. RFA Jihočeského kraje dokázalo srovnat v úvodu druhého poločasu, když se prosadil Krejza. Zápas pak dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém byl šťastnější tým z jihu Čech.

Finálový duel přinesl vše, co má fotbalový zápas. Padly tři góly, k vidění byly žluté karty, červená karta a také velké emoce obou týmů. Vše pak vyvrcholilo průtrží mračen v samém závěru utkání.

Důležitý byl ale především výsledek, který vyzněl pro fotbalisty RFA Olomouckého kraje. První poločas skončil nerozhodně 1:1, když se trefili za RFA Olomouckého kraje nejlepší střelec turnaje David Remeš a za RFA Moravskoslezského turnaje Florian Višňa. Druhý poločas přinesl především velmi bojovný fotbal a rozhodující branku zaznamenali čtvrt hodiny před koncem fotbalisté z jihu Moravy, za které vstřelil vítězný gól Pávek.

Za RFA MSK hodnotil vystoupení akademiků šéftrenér Kamil Papuga " Závěrečný turnaj hodnotím, jako velmi vydařený ve všech směrech. Kluci sice finálový souboj těsně prohráli, ale po celý turnaj předváděli skvělé výkony a finále s Olomouckou RFA byl dle mého vyvrcholením turnaje herně, emočně i kvalitními individuálními výkony. Chválím organizaci turnaje a jsem přesvědčen, že o mnoha hráčích, kteří do turnaje zasáhli v nejbližší budoucnosti určitě uslyšíme"

„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí Úseku mládeže FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS