Anglická olympiáda v RFA zná šest vítězů

Snímek obrazovky 2020-06-17 v 8.58.21

Olympiáda v anglickém jazyce v rámci letošního školního roku Regionálních fotbalových akademií FAČR je u konce. Šest vítězů se raduje a těší se, na jaký zápas jedné z prestižních evropských lig za odměnu v budoucnu společně vyrazí.

Hráči Regionálních fotbalových akademiích FAČR (RFA) nejprve během školního roku vyplňovali průběžné testy z anglického jazyka, na konci května je čekalo regionální kolo. Z toho postoupili do pražského finále jen ti nejlepší z každé věkové kategorie z jednotlivých akademií.

Celkem sedmnáct finalistů se sešlo v tiskovém středisku přímo v sídle FAČR, kde je přivítal vedoucí Úseku elitní mládeže a šéf akademií Karel Poborský. Pak uchopili tužky a začali vyplňovat náročný a dlouhý test.

Tři nejlepší z každé věkové kategorie se pak stali vítězi, obdrželi památeční diplomy a v budoucnu je jako hlavní odměna čeká výlet na zápas jednoho z prestižních evropských klubů, v minulosti to byl například Juventus Turín nebo Manchester United.

 

„Letos ještě bohužel nevíme, kam pojedeme. Netušíme, jak se bude situace okolo koronaviru rozvolňovat, kam budeme moct cestovat, kolik povolí diváků na stadionech a kdy se rozjedou další ročníky soutěží. Kluci budou muset bohužel ještě počkat, ale určitě o svou výhru nepřijdou,“ vysvětlil Poborský.

Absolutním vítězem s nejvyšší počtem bodů se stal Samuel Venzhöfer z RFA Pardubického kraje. Ten zároveň ovládl svou kategorii U14. „Snažím se angličtinu učit průběžně, abych v ní byl dobrý. Můj vysněný klub je Real Madrid, tak bych se rád koukl třeba tam,“ usmíval se momentálně nejlepší angličtinář v akademiích.

Olympiáda v anglickém jazyce má v rámci RFA již tradici a dokazuje, že akademie FAČR nejsou jen o fotbale, ale i o výchově, vzdělávání a správném přístupu k životu. „Není to jen o fotbale, snažíme se hráčům ukázat, že jazyky jsou velice důležité i pro jejich potenciální další vývoj a možný odchod do zahraničí,“ zdůraznil šéf RFA Poborský.

Úspěch celého projektu olympiády těší i její organizátorku Pavlínu Kalčíkovou. „Je vidět, že se angličtině kluci věnují a že se v ní zlepšují, bude pro ně v budoucnu důležitá. Tento projekt olympiády má určitě smysl,“ uzavřela Kalčíková.

Vítězové anglické olympiády:

U14

  1. Samuel Venzhöfer (RFA Pardubického kraje) 163 bodů
  2. David Toman (RFA Plzeňského a Karlovarského kraje) 158,5 bodů

  3. Josef Jůn (RFA Pardubického kraje) 142,5 bodů

 

IMG_5615

U15

  1. Michal Holý (RFA Pardubického kraje) 139,5 bodů
  2. Dominik Žilák (RFA Jihočeského kraje) 123 bodů
  3. František Čejka (RFA Jihomoravského kraje) 107 bodů