Olympiáda v angličtině zná 17 finalistů

aj

Olympiáda v anglickém jazyce v Regionálních fotbalových akademiích FAČR (RFA) již zná své finalisty. Sedmnáct nejlepších hráčů z jednotlivých akademií se 16. června v sídle FAČR popere o celkové vítězství a možnost navštívit jeden z evropských velkoklubů.

V minulém týdnu proběhlo regionální kolo olympiády, kvůli omezeným podmínkám v souvislosti s pandemií koronaviru ovšem tentokrát jen formou online testu. Z každé věkové kategorie (U14 a U15) postoupil z jednotlivých akademií jen ten nejlepší. V Ostravě je momentálně pouze kategorie U14, a tak je finalistů celkem 17.

Do výsledků regionálních finále se tentokrát promítlo i hodnocení průběžných testů během celého školního roku. Hlavní váhu však nesl závěrečný test. Vůbec nejvíce bodů získal Samuel Venzhöfer z kategorie U14 RFA Pardubického kraje s celkovým počtem 56,5 bodů, hned za ním zůstali Denis Onderka z RFA Olomouckého kraje a David Toman z RFA Plzeňského a Karlovarského kraje ve stejné věkové kategorii.

Finále proběhne 16. června od 11 hodin v sídle FAČR na Strahově. Šestice nejlepších angličtinářů z akademií za odměnu vycestuje na zápas některého z evropských velkoklubů, tedy pokud to epidemiologická situace dovolí. „V minulosti hráči viděli například zápasy Manchesteru United, Juventusu nebo Lipska,“ připomíná Karel Poborský, ředitel Úseku elitní mládeže a vedoucí RFA.

 

Výsledky regionálních finále olympiády z anglického jazyka RFA:

RFA Plzeňského a Karlovarského kraje

U14 – Toman David

U15 – Vilímek Viktor

 

RFA Jihomoravského kraje

U14 – Večeřa Filip

U15 – Čejka František

RFA Jihočeského kraje

U14 – Charvát Vladimír

U15 – Žilák Dominik

RFA kraje Vysočina

U14 – Veselý Filip

U15 – Klouček Mikuláš

RFA Moravskoslezského kraje

Karviná

U14 – Kořenek Vítek

U15 – Laňka Adam

Ostrava

U14 – Hranoš Vojtěch

RFA Olomouckého kraje

U14 – Onderka Denis

U15 – Táborský Marek

RFA Pardubického kraje

U14 – Venzhöfer Samuel

U15 – Holý Michal

RFA Ústeckého kraje

U14 – Hefner Jindřich

U15 – Plachý Jiří