Finále olympiády v angličtině v RFA se blíží

aaa-900x582

Život v Regionálních fotbalových akademiích FAČR (RFA) se sice kvůli pandemii koronaviru dočasně zastavil, olympiáda v anglickém jazyce v RFA však běží dál. V posledním květnovém týdnu je na programu regionální kolo, v polovině června čeká akademiky pražské finále. (pod článkem naleznete informaci o regionálním kole)

V současností probíhá již čtvrtý ročník olympiády. Od října do června dostávají hráči RFA s týdenní pravidelností anglická slovíčka, slovní spojení či fráze, vztahující se každý měsíc ke konkrétnímu článku či videu.

Hráči v průběhu roku plní průběžné testy a úkoly ve svých akademiích, nově od letoška každý měsíc vyplňují online krátký dotazník obsahující otázky na slovíčka, info z videa či článku nebo i osobní otázky.

„Kvůli koronavirové situaci jsme v akademiích prakticky uzavřeli ročník, ovšem běží nám anglická olympiáda a její finále se uskuteční na konci školního roku. Zhruba dvacet finalistů se setká u nás na FAČR, kde budou dělat testy. Ti nejlepší, pokud to epidemiologická situace dovolí, odjedou na takovou ministáž do některého zahraničního klubu. V minulosti jsme byli například u Pavla Nedvěda na Juventusu, nebo na Manchesteru United. To je pro kluky velice příjemné a je to pro ně velká výzva,“ popsal Karel Poborský, ředitel Úseku elitní mládeže a vedoucí RFA.

Regionální kola, tedy finále v rámci jednotlivých akademií, jsou na programu ve čtvrtek 28. května formou online testů, zhruba v polovině června ti nejlepší z krajů poměří síly ve finále v sídle FAČR v Praze na Strahově.

Součástí finálového kola býval v minulosti trénink pod vedením českých a kanadských trenérů na stadionu Přátelství, který byl veden v angličtině, a hráči si zatrénovali se svými vrstevníky z kanadského týmu Cobras Ottawa. O tuto část letos bohužel finalisté kvůli pandemii koronaviru přijdou.

REGIONÁLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

Termín: čtvrtek 28.5. od 19:00 do 19:10.

TEST JE VYTVOŘEN TAK, ABY SE DAL VYPLNIT JEDNODUŠE Z TELEFONU, NENÍ POTŘEBA POČÍTAČ.

Na test mají hráči přesně 10 minut., tzn. že odpovědi, které budou zaznamenány s časem 19:11:00 nebudou brány jako platné. Pokud hráči budou připraveni, nebudou ani 10 minut na vyplnění potřebovat, test je krátký.

Test se skládá ze slovíček a slovních spojení, která hráči buď vypisují, přiřazují nebo vybírají. Dále se  musejí rozhodnout, zda je tvrzení pravdivé či ne.

V testu je možné se k otázkám mezi jednotlivými kategoriemi vracet tlačítkem zpět, pokud to bude nutné.

Výsledky budou zveřejněny nejpozději v pondělí 1.6.2020

Finálové kolo je v plánu uspořádat opět v sídle FAČRu v Praze, a to v polovině června (přesný termín bude brzy zveřejněn).