Zástupci RFA absolvovali další školení v systému XPS

min

Členové realizačních týmů Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky se ve čtvrtek sjeli do sídla FAČR, kde byli školeni expertem na systém XPS a koučem zlaté florbalové devatenáctky z letošního mistrovství světa juniorů Jiřím Jakoubkem.

XPS network je profesionální software, který vznikl na základě potřeb a zkušeností pro řízení tréninků. Slouží trenérům, hráčům, ale i fyzioterapeutům k maximálnímu plánování celého tréninkového cyklu.

Umožňuje vytvářet tréninková cvičení, plány, měřit výsledky, sdílet znalosti a předávat tak zkušenosti od všech, kteří fotbalu rozumějí a systém využívají.

Fotbalová asociace České republiky jej využívá při práci s mládeží na úrovni Regionálních fotbalových akademií i mládežnických reprezentací.

„Pomáhá nám v RFA analyzovat celý pracovní proces. K využití je spousta věcí – od zdravotní stránky přes plánování a organizaci až po videoanalytiku, díky níž můžeme detailně sledovat práci jednotlivců. Výsledky a hodnocení pak navíc můžeme posílat do mobilní aplikace přímo hráčům,“ říká Karel Poborský, vedoucí Úseku talentované mládeže Fotbalové asociace České republiky.

FOTOGALERIEzdroj: www.fotbal.cz