Akademie Cup pomůže lidem s Downovým syndromem, přispět můžete i vy

min (1)

Blížící se Akademie Cup o pohár Karla Poborského se nebude točit jenom kolem fotbalu. Letošní ročník finančně podpoří spolek Úsměvy, který pomáhá lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám. Do sbírky se může zapojit široká veřejnost.

Život není jen o fotbale. Ne všechny děti mají v životě takové štěstí, aby se mohly ve svém oblíbeném sportu naplno rozvíjet. Každý však může druhému dopřát trochu radosti a společnými silami od některých starostí ulehčit.

Proto bude letošní Akademie Cup pomáhat lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám. Sbírka probíhá na serveruDarujme.cz, kde každý může přispět předvolenou sumou 100 Kč, 500 Kč a 1000 Kč nebo libovolnou částkou buď jednorázově, nebo také v měsíčních intervalech.

Chci finančně přispět

„Je pro nás velkým potěšením, že můžeme přispět na dobrou věc. My dospělí už si svou roli ve společnosti uvědomujeme, ale je důležité, aby i patnáctiletí kluci, kteří budou hrát, pochopili, že svět je mnohem složitější a není jen o fotbale,“ říká Karel Poborský, vedoucí Úseku talentované mládeže Fotbalové asociace České republiky, jehož jméno turnaj Akademie Cup o pohár Karla Poborského nese.

Turnaj se uskuteční v Olomouci od 17. do 19. června. Finálový den navštíví v areálu Řepčín právě i děti s Downovým syndromem a jejich rodiny. Více informací o letošním ročníku Akademie Cupu se dozvíte tady.


zdroj: www.fotbal.cz