Sportovní den v Merklíně

Výstřižek

17. ročník sportovního dne pro děti ze základních škol z regionu proběhl v Merklíně. Sportovního dne se zúčastnilo přes 350 dětí!

Celá akce byla podpořena jak naší akademií tak i klubem FC Viktoria Plzeň. Hráči byli nápomocni organizátorům a pomáhali účastníkům ve splnění zajímavého programu. Na akci jsme vyrazili klubovým autobusem Viktorie, u kterého se pak mohli všichni vyfotit nebo nakouknout, jak si cestuje ligový fotbalista.

Do akce se zapojily školy z místního regionu a také místní Speciální škola (škola zaměřená na vzdělávání studentů s mentálním postižením)

Organizátoři si připravili 10 zajímavých disciplín, na kterých děti získávali body a na konci si každý odnesl malý dárek. Naše akademie si připravila další 6 disciplín, které vyzkoušeli fotbalové a všestranné dovednosti účastníků. Dále mohli děti fandit při dvou přátelských zápasech. V tom prvním se utkali hráči FC Viktorie Plzeň a RFA Plzeňského a Karlovarského kraje. Ve druhém se zápase si naši kluci změřili síly se žáky ze Speciální školy.

Po vyhlášení se všechny školy vydaly na cestu do škol. Celou akci doprovázelo nádherné slunečné počasí. Akce se nám líbila a v příštím roce se budeme těšit, až si podobnou akci zopakujeme.