Akademici znají vítěze anglické olympiády

aaa-900x582

Do sídla Fotbalové asociace České republiky se sjeli hráči z Regionálních fotbalových akademií k závěrečnému testu v anglickém jazyce. V předchozích dvou letech byl nejlepším angličtinářům z řad akademiků odměnou výjezd na utkání Juventusu a setkání s Pavlem Nedvědem.

Hráči v průběhu školního roku psali průběžné testy a plnili úkoly, přičemž čtrnáctka nejlepších (osm z kategorie U15 a šest z kategorie U14) se na konci května sjela k závěrečné zkoušce do sídla Fotbalové asociace České republiky.

WhatsApp Image 2019-05-28 at 11.29.20

Finální test obsahoval překlad slovíček a slovních spojení včetně obvyklých pokynů fotbalových trenérů, určování pravdivých a nepravdivých výroků a posuzování faktů na základě materiálů, které hráči studovali v průběhu školního roku.

„Nejtěžší bylo asi rozpoznávání pravdivosti faktů, třeba zdali hrával Pavel Nedvěd během své kariéry na stejné pozici jako Luka Modrič,“ komentoval test Adam Laňka z Regionální fotbalové akademie v Karviné, jemuž naopak nejlépe šel překlad slovíček a čtyřstránkový dokument odevzdával jako první: „Slovíčka jsem uměl, na ty jsem se učil poslední dva dny. Kdybych ale tenhle test psal před dvěma týdny, tak nevím vůbec nic.“

Adam Laňka v testu nakonec uspěl spolu s dalšími pěti akademiky Michal Holým, Andrésem Puche Martínezem, Stanislavem Zachou a dvojčaty Danem a Tomášem Keltyčkovými. Právě Stanislav Zacha a Dan Keltyčka se po úspěšné poslední anglické olympiádě za odměnu podívali na zápas italského Juventusu a přímo v Turíně navštívili ikonu českého fotbalu Pavla Nedvěda. I letos čeká na vítěze výjezd na utkání do zahraničí.

Přehled vítězů anglické olympiády za školní rok 2018/09

U15

  • Dan Keltyčka, RFA Plzeň
  • Tomáš Keltyčka, RFA Plzeň
  • Stanislav Zacha, RFA Jihlava

IMG_5677

IMG_5637

 

 

 

 

 

 

U14

  • Michal Holý, RFA Pardubice
  • Adam Laňka, RFA Karviná
  • Andrés Puche Martínez, RFA Brno

zdroj: www.fotbal.cz