RFA U14 se dobře prezentovala na silně obsazeném turnaji

51da1f7f-f55c-4d26-bcc8-9f1fb2b1cce4

O víkendu odehrála velmi zajímavý zahraniční turnaj v Brně. Na turnaji O pohár primátorky města Brna se sjelo celkem 16 týmů. Krom české fotbalové špičky se na turnaj objevily velkokluby jako je Manchester United, Totteham Hotspur, RedBull Leipzig, Zenit Petrohrad.

Plzeňská akademie byla nalosována do skupiny se Zbrojovkou Brno, Karpaty Lvov a Manchester United.

NOMINOVANÍ HRÁČI NA TURNAJ

SOBOTA

9:00

RFA Plzeň – Zbrojovka Brno 0:2 (0:2)

Do prvního utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř byl hodně aktivní a agresivní a rychlou hrou nás dostával hodně pod tlak. My jsme působili spíše ustrašeným dojmem. Brno toho dokázalo využít a do konce prvního poločasu vstřelilo hned dvě branky. V druhém poločase jsme se adaptovali na soupeřovo hru, ale branku se nám vstřelit nepodařilo.

11:45

RFA Plzeň – Manchester United 2:0 (1:0)

Branky: Paluska, Němec

Úplně rozdílný přístup než v prvním zápase. Na soupeře jsme nalezli hodně vysoko a všechny kombinace soupeře jsme dobrým presinkem eliminovali hned ze začátku. Jistotu nám dal pěkným gólem Paluska. Zbytek zápasu jsme byli určitě lepším týmem. Ke konci utkání se ještě prosadil Němec.

12:45

RFA Plzeň – Karpaty Lvov 2:1 (1:1)

Branky: Gadač, Gaszczyk

Kluci navázali na výkon z předchozího utkání. Přesto, že soupeře se dostal do vedení, naši kluci nepřestávali si jít za vyrovnáním. V poslední minutě prvního poločasu se prosadil Gadač. V druhém poločase nás hodně podržel brankář Krištofovič. Vítězství na naši stranu strhl Gaszczyk. Ten dostal míč na polovině hřiště a samostatný únik s přehledem proměnil.

Výstřižek

Celkově to pro nás znamenalo umístění na 2. místě ve skupině za první Zbrojovkou Brnou.

NEDĚLE

8:30

RFA Plzeň – Redbull Leipzig 2:1p (1:0)

Branky: Soupír

Velmi dobrým výkonem vstoupili kluci do druhého dne v turnaji. Silného soupeře se nezalekli a pokračovali výborným výkonem. Vytvářeli jsme si spoustu brankových příležitostí a diktovali tempo hry. Soupeře snižoval až v závěru utkání pěknou střelou z poza vápna. Rozhodnout musely penalty. Tu první proměnil Houdek a druhou Gadač. Naopak Buchar jednu chytil a my se mohli radovat z výhry.

10:45

RFA Plzeň – AS Trenčín 2:1 (1:0)

Branky: Horváth Sebastian, Paluska

Opět velmi kvalitní a nepříjemný soupeř. V prvním poločase jsme předvedli možná nejlepší poločas na turnaji, který skončil naším vítězstvím. Sebastian Horváth pěkně přehodil hostujícího brankáře. V druhém poločase hned ze začátku jsme přidali druhý gól, o který se prosadil střelou z dálky. Poté náš přístup lehce povolil a soupeř toho využil a snížil na 2:1.

14:00

RFA Plzeň – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

6-tý zápas ve dvou dnech byl na klucích hodně znát. Čekala nás výborně hrající Žilina. Kluci bojovali až do poslední minuty. Žilina však jednu svoji šanci proměnila a my ne, proto je z toho 6. místo na turnaji.