První reprezentační zkušenost mají za sebou hráči z U14

Výstřižek

Včera se vrátil výběr Česka z přípravného kempu v Holandsku. Na kempu odehráli dvě přípravné utkání s výběrem Nizozemska. Plzeňskou akademii reprezentoval Pavel Gaszczyk, který odehrál plnou porci minut.

Článek na našem webu:

NOMINACE NA TURNAJ DO HOLANDSKA

ČR U14 – Nizozemsko U14 1:1 (1:1)

„I přesto, že jsme inkasovali branku hned ve druhé minutě, měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Kluci byli aktivní a snažili se hrát odvážně. Z mírné převahy jsme skórovali Kovárníkem z penalty po faulu na Málka a do konce prvního poločasu byla hra vyrovnaná bez větších šancí,“ uvedl po zápase trenér Tomáš Heidenreich, který je zároveň šéftrenér RFA Ústeckého kraje.

„V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Nadále jsme pokračovali v aktivní a vysokém pressingu a nepouštěli soupeře k jeho charakteristické hře. V této fázi hry jsme předváděli velmi kvalitní výkon a mohli jít do vedení,“ pokračoval trenér.

Ani jeden z týmů se ale již do konce zápasu prosadit nedokázal a utkání skončilo remízou.

„V dalším průběhu začal pomalu soupeř přebírat iniciativu a kontrolu nad utkáním. Z několika individuálních průniků se jim skórovat nepodařilo. Soupeř ukázal vysokou individuální technickou kvalitu, herní myšlení a součinnosti jednotlivých řad. My jsme obstáli v herní odvaze, přechodové fázi a celé utkání jsme drželi principy výstavby hry. A díky tomu jsme hráli s výborným soupeřem vyrovnané utkání,“ dodal trenér.

Branka ČR: Kovárník z pen.

Sestava ČR: Tomas – Daňhel, Osvald, Divíšek (36. Faltus), Kasal (36. Svatoš), Gaszczyk, Imider (46. Horák), Málek – Černý (51. Táborský), Kovárník (46. Krulich), Šebesta (51. Huňa).

ČR U14 – Nizozemsko U14 0:2 (0:1)

„V odvetném utkání jsme chtěli potvrdit velmi dobrý výkon z prvního zápasu. Do odvety jsme nastupovali s cílem získávat rychle míče na soupeřově polovině a být nebezpeční. Domácí nám však ukázali obrovskou kvalitu hráčů na všech postech. V prvním poločase již od úvodu převzali iniciativu a byli jednoznačně lepším týmem. Několik šancí, které si vytvořili zlikvidoval výborný Mazur, kterému výrazně pomáhala velmi dobře fungující obrana,“ uvedl v hodnocení trenér Tomáš Heidenreich.

„Svou herní převahu dokázali hráči Holandska brankově vyjádřit až v nastavení prvního poločasu, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil domácí útočník. Ve druhé půli jsme začali být aktivní také my a několikrát dobře zakombinovali na soupeřově půlce. I nadále jsme však byli horším týmem a domácí diktovali tempo hry. Svou druhou bankou v utkání pečetili konečný výsledek na 2:0,“ pokračoval trenér Heidenreich.

„Naši hráči měli možnost zjistit, co jim v jejich fotbalovém umění ještě chybí. Bylo velmi poučné sledovat technickou, fyzickou a pohybovou vyspělost domácích hráčů. Nám k lepšímu dojmu chybělo více přesnosti v přechodové fázi a kvalita v řešení herních situací. Pro všechny hráče a členy realizačního týmu to byla skvělá možnost konfrontovat se s výborným soupeřem. Celkově jsme obstáli herně v prvním utkání, ve druhém byl soupeř lepší a zaslouženě zvítězil. Poděkování patří všem členům realizačního týmu, kteří s kluky odváděli výbornou práci. Také bych touto cestou rád poděkoval trenérům z mateřských klubů a RFA, protože většina našich hráčů ukázala velký potenciál. Velmi dobré výkony podali v obou utkáních Gaszcyk, Osvald, Kasal, Kovárník, Šebesta, Málek, Černý a oba brankáři,“ dodal Tomáš Heidenreich.

Sestava ČR: Mazur – Svatoš (51. Divíšek), Osvald, Faltus, Daňhel (36. Kasal) – Gaszczyk, Huňa (36. Imider), Horák – Táborský (36. Černý), Šebesta (36. Málek), Kruliš (41. Kovárník)