Vzácná návštěva dorazila na regionální trénink do Dobřan

šilh

Na regionální trénink do Dobřan dorazil host, před kterým měli malí fotbalisté a fotbalistky zvláštní motivaci se předvést. Na Plzeňsko totiž přijel trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý, aby kluky a holky podpořil v jejich tréninkovém úsilí.

„Víte, kdo je tenhle pán?“

„To je trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý,“ odpověděla Maruška před začátkem tréninku a ostatní souhlasně přikyvovali.

Bylo krátce před jedním z regionálních tréninků. Ty probíhají v kategorii do třinácti let jednou za dva týdny a sjíždí se na něj jak nejtalentovanější hráči z okolí, tak všichni ostatní zájemci.

Ti nejlepší pak dostanou možnost se poprat o místo v regionální fotbalové akademii pro kategorie do čtrnácti a patnácti let – to už budou trénovat denně a společně chodit do školy.

„Kdo to nechce dotáhnout do reprezentace?“ zeptal se trenér Šilhavý, když hodinu a půl trvající trénink skončil. Nezvedla se ani jedna ruka.

„To je dobře, že máte vysoké cíle. Třeba se to některým z vás jednou povede – já vám budu držet palce a budu vám fandit. Na druhou stranu jde hlavně o to, abyste z fotbalu měli radost. Třeba z vás budou dobří trenéři nebo funkcionáři. I s reprezentací jezdí hodně lidí, nejen hráči – například kuchař. Takže možností je dost, ale hlavně mějte rádi fotbal.“

Na závěr předal malým fotbalistům dárky od reprezentace, podepsal se jim nejen na kartičky, ale i na kopačky nebo dresy, a se zájemci se vyfotil.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE


Zdroj: www.fotbal.cz