Brankářský kemp RFA

rfa kemp

V sobotu 24.11.2018 proběhl pod záštitou RFA Plzeňského a Karlovarského kraje a Plzeňského krajského fotbalového svazu jednodenní výběrový brankářský kemp pro brankáře ročníku narození 2006.

Cílem kempu bylo tyto brankáře zmapovat, a následně určit čtyři nejtalentovanější brankáře, kteří budou v jarní části sezóny 2018/2019, přizváni k výběrovým tréninkům RFA. Kempu se neúčastnili brankáři FC Viktoria Plzeň a FK Baník Sokolov, kteří jsou k jarním výběrovým tréninkům přizváni automaticky. Vrcholem této struktury bude nominace 3-4 brankářů do RFA Plzeňského a Karlovarského kraje pro sezóny 2019/2020 a 2020/2021.

Celý den proběhl ve velmi profesionálním duchu a výborné atmosféře. V dopolední tréninkové fázi byl připraven trénink na flexibilitu, rychlost, sílu a gymnastiku. V odpolední fázi pak brankářský trénink, kde byli brankáři rozděleni do čtyř skupin, každá skupina měla své trenéry a zaměřovala se na jinou brankářskou činnost, tyto skupiny si stanoviště po 15-ti minutách střídaly. V rámci dne byli brankáři také otestováni na přístroji Inbody (přistroj zjišťující tělesné složení) a napsali si psychologický test zaměřený na motivaci a lásku k fotbalu.

Touto cestou, bych chtěl poděkovat všem trenérům za čas, který si pro kemp ve svém nabitém programu vyhradili a za skvělou přípravu tréninkové jednotky. Poděkování také patří všem trenérům z krajských týmů a PKFS prostřednictvím nich se dostala informace o kempu k rodičům a samotným hráčům. Dále děkuji také PhDr. Martě Boučkové, která zajistila psychologický test speciálně pro brankáře a celému realizačnímu týmu RFA Plzeňského a Karlovarského kraje.

Poslední větou bych rád dodal moje nadšení, že se podařilo propojit jak krajské brankáře, tak trenéry brankářů, tímto jasně ukazujeme, že jsme transparentní profesionální organizací a těšíme se na další spolupráci se všemi subjekty zapojenými do této akce, kterou celkově hodnotím jako úspěšnou.

Trenéři:

Jiří Hlaváč – Trenér brankářů RFA

Pavlína Kalčíková – Fyzioterapeutka RFA

Jan Levý – Trenér brankářů brankářská akademie FCVP

Marek Špiroch – Trenér brankářů brankářská akademie FCVP

Jiří Krbeček – Trenér brankářů brankářská akademie FCVP

Martin Ticháček – Trenér brankářů A-Tým FCVP

Matůš Kozáčik – Brankář A-Tým FCVP

 

Program kempu:

9:30 – sraz účastníků

9:45 – měření inbody

10:00 – trénink flexibilita, síla

11:45 – oběd

12:15 – psychologický test

13:00 – přesun do Luční ulice

14:00 – brankářský trénink

16:00 – ukončení akce

 

Zastoupené týmy na kempu brankářů:

TJ Košutka

Senco Doubravka

SK Rapid Plzeň

SK Okula Nýrsko

FC Rokycany

FK Horažďovice

Viktoria Mariánské Lázně

FK Ostrov

Jiskra Domažlice

Dynamo Horšovský Týn

FK Tachov

SK Petřín

SK Klatovy 1898

ZKZ Horní Bříza

TJ Přeštice

Tatran Třemošná